Reklama

sobota, 14 września 2013

Jak zbudować trwały związek?


jak budować związek
Z rozrzewnieniem patrzysz na parę staruszków trzymających się na ulicy za rękę? Marzysz, by twój związek, podobnie, jak twoich najbliższych, przetrwał długie lata? Zastanawiasz się, jak stworzyć udany związek? Przeczytaj poniższe porady, aby dowiedzieć się jak budować związek.
 fot. sxc.hu
porady poradnik
Stworzenie trwałego związku, który przetrwa niejedną burzę, wymaga od nas nieustającej pracy. Powinniśmy z siebie dawać, jak najwięcej. Oczywiście pamiętając o tym, by też tyle samo otrzymywać od swojego partnera. Zatem jak budować związek?
porady poradnikStarajcie się być dla siebie przede wszystkim przyjaciółmi. Postarajcie się znaleźć zajęcie, które oboje lubicie i które obojgu wam sprawia olbrzymią przyjemność. Nic tak nie scala związku i nie zbliża do siebie ludzi, jak wspólne spędzanie i czasu i wspólne zainteresowanie.
porady poradnikPamiętajcie, że w związku najważniejsze jest poszanowanie drugiej osoby, jej praw i jej zdania. Jeśli będziesz szanować swojego partnera, on odwzajemni ci się tym samym.
porady poradnikTrwały związek powinien być oparty na zaufaniu, szacunku i pożądaniu. Dzięki temu temperatura waszego związku nigdy nie opadnie.
porady poradnikPamiętajcie o swoich rocznicach, zadbajcie też o to, by czasem pobyć tylko ze sobą. Warto czasem wyjść na randkę, zaskoczyć czymś swojego partnera. To bardzo ważne, by do waszego związku nie wtargnęła nuda i rutyna, bo to największy wróg miłości.
krok6Starajcie się już na początku ustalić podział obowiązków i wspólne zasady. Zamiast się kłócić o byle drobiazgi, staraj się na spokojnie rozmawiać z partnerem. Jeśli czujesz, że zaraz wybuchniesz, wyjdź na chwilę, a kiedy ochłoniesz wróćcie do rozmowy.
krok7
Mów do partnera, ale też uważnie słuchaj, co ma ci do powiedzenia. I co ważne, w życiu czasem warto pójść na kompromis, tak, by obie strony były zadowolone.
krok8Nawet, jeśli nie wszystko jest tak, jakbyś chciała. Nie martw się. Pracując nad swoim związkiem, jesteś w stanie poprawić swoje kontakty z partnerem. Jeśli jednak sami nie możecie sobie poradzić z kłopotami, skorzystajcie z porad terapeuty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.