Reklama

wtorek, 4 lutego 2014

Jak rozpoznać oznaki syndromu dziecka genialnego?

jak rozpoznać genialne dzieckofot. sxc.hu
Wielu rodziców stara się wręcz na siłę uczynić ze swojego dziecka małego geniusza. Jednak istnieją określone syndromy, które mogą wskazywać na fakt, iż twój maluch ma zadatki na geniusza. Jakie to syndromy? Przeczytaj poniższe porady, aby dowiedzieć się jak rozpoznać genialne dziecko.
porady poradnik
Niech nie zmyli cię wyobrażenie genialnego dziecka, które jej doskonale ułożone, spokojne, a wręcz zamknięte w sobie, w swoim małym świecie.
porady poradnikBardzo często mali geniusze to niespokojne duchy, które wszystko interesuje, dziwi. Mają tysiące pytań, są energiczni, czasem wręcz nadpobudliwi. Zdarza się, że genialne dziecko sprawia kłopoty wychowawcze, a także ma problemy z nawiązywaniem znajomości z rówieśnikami.
porady poradnikTo, że twoje dziecko potrafi szybko ułożyć puzzle, czy też w wieku czterech lat policzy do stu, nie czyni go jeszcze genialnym. Nigdy nie naciskaj, nie wymagają zbyt wiele od swojego dziecka. Takim podejściem możesz wyrządzić mu jedynie krzywdę.
porady poradnikMali geniusze wykazują liczne zainteresowania, które znacznie przekraczają zainteresowania ich rówieśników. Zadają dużo pytań, są dociekliwi.
porady poradnikDzieci genialne bardzo często mają problemy emocjonalne, nie potrafią ogarnąć otaczającej ich rzeczywistości. A poziom ich rozwoju umysłowego, nie idzie najczęściej w parze z rozwojem emocjonalnym i rozwojem manualnym, czy też motorycznym. Takie asocjacje mogą doprowadzać do rozdrażnienia dziecka, jego przygnębienia, a także ataków płaczu, czy też histerii.
krok6Jeśli zauważyłaś, że twoje dziecko wykazuje syndromy dziecka genialnego, a nie wiesz kompletnie, co z tym fantem zrobić, koniecznie udaj się do psychologa, bądź poradni psychologicznej. Pomocnym może okazać się również psycholog szkolny, czy też przedszkolny. Psycholog nie tylko sprawdzi umiejętności twojego dziecka, ale także w przypadku potwierdzenia twoich obserwacji, wskaże ci właściwe sposoby postępowania z dzieckiem. Niezależnie od tego, co usłyszysz, pamiętaj jednak, by zawsze wspierać swoje dziecko i wierzyć w nie. Mając w tobie oparcie i najlepszego przyjaciela, nawet jeśli maluch nie jest geniuszem, sporo w życiu osiągnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.