Reklama

niedziela, 2 lutego 2014

Jak zamontować fotelik samochodowy?

Jak zamontować fotelik samochodowy

Ostatnimi czasy w telewizji jest coraz więcej kampanii na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa dziecka w aucie. W tym celu w samochodach montujemy specjalne dziecięce foteliki samochodowe. Jednak tylko prawidłowo zamocowany fotelik spełni swoje funkcje. Przeczytaj poniższą poradę, aby dowiedzieć się jak zamontować fotelik samochodowy.

 fot. sxc.hu   
porady poradnik
Przede wszystkim wybierajmy fotelik samochodowy adekwatny do wieku naszego dziecka i jego ciężaru. Dla niemowlaczków, czy też malutkich dzieci przeznaczone są najczęściej foteliki kołyski dla dzieci od 0 do 13 kg. Warto również sprawdzić, czy wybrany przez nas model posiada certyfikaty i atesty, jak również czy dołączona jest do niego instrukcja obsługi i montażu w języku polskim. Co prawda kwestia montażu fotelika wydaje się być sprawą prostą, jednak czasem może przysporzyć nam problemów.
porady poradnikZanim umieścimy w foteliku dziecko, zawsze upewnijmy się najpierw, że nasz fotelik jest stabilnie i prawidłowo zamocowany. Lepiej sprawdzić kilka razy, niż później walczyć z wyrzutami sumienia.
porady poradnikPrzy mocowaniu fotelika warto pamiętać, że sposób jego umocowania, jest różny w zależności od wieku dziecka. Foteliki przeznaczone dla małych dzieci i niemowląt montujemy najlepiej na tylnym siedzeniu, zawsze tyłem do kierowcy. W ten sposób zapewnimy maluchowi maksimum bezpieczeństwa. Oczywiście sprawdźmy, czy fotelik zamocowany jest prawidłowo, zgodnie ze wskazówkami zawartymi w instrukcji.
porady poradnikDzieci troszkę większe, począwszy już od roku, mogą siedzieć już przodem do kierunku jazdy. Oczywiście nadal na tylnym siedzeniu. Nawet, jeśli foteli jest stabilnie zamontowany, warto jeszcze zabezpieczyć go pasami.
porady poradnikNiezależnie od tego, czy mamy do czynienia z dzieckiem malutkim, czy też starszym, starajmy się montować fotelik zawsze pośrodku siedzenia. Takie umiejscowienie fotelika jest najbezpieczniejszym dla przewożonego w aucie dziecka.
krok6Starajmy się raczej nie montować fotelika z malutkim dzieckiem na przednim siedzeniu. Tym bardziej, jeśli auto wyposażone jest w poduszkę powietrzną. W razie wypadku, siła uderzeniowa poduszki mogłaby wyrządzić krzywdę naszemu dziecku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.