Reklama

poniedziałek, 2 grudnia 2013

Jak zareklamować książkę?


jak zareklamować książkę
fot. sxc.hu
Stworzenie własnego dzieła literackiego, które zdobędzie spore zainteresowanie, to niewątpliwie wielkie wyzwanie. Niska popularność i co za tym idzie słabe zyski z jej sprzedaży, na pewno nie zrekompensują godzin spędzonych na jej pisaniu. Reklama książki to podstawa, a dzięki tym poradom twoja szansa na odniesienie sukcesu będzie większa. Przeczytaj poniższy poradnik, aby dowiedzieć się jak zareklamować książkę.

porady poradnikStwórz dobrą książkę. Być może banalne, ale kluczowe. Wiąże się to przede wszystkim z dobrymi recenzjami i pochlebnymi opiniami literackiego światka, które są kluczowe w zainteresowaniu czytelników. Nikt nie kupi czegoś, co nie jest wystarczająco dobre i nie wywyższa się ponad konkurencyjne tytuły.
porady poradnikZatem jak zareklamować książkę, by usłyszeli o Tobie Twoi potencjalni czytelnicy? Przede wszystkim do reklamy wykorzystaj prasę i Internet. Za pomocą strony internetowej (z odpowiednią pozycją w wyszukiwarce internetowej) przedstaw swoją ofertę oraz zadbaj o to, aby twoje nazwisko stało się rozpoznawalne. Portale społecznościowe i prowadzenie bloga przy jednoczesnym kontakcie z czytelnikami, na pewno mogą być do tego odpowiednimi narzędziami.
porady poradnikOkreśl jaka grupa osób może najbardziej zainteresować twoje dzieło. Odpowiedz sobie na kilka podstawowych pytań związanych z wiekiem potencjalnych czytelników, ich statusem społecznym oraz wykonywanym zawodem. Musisz wiedzieć do kogo się zwrócić, bo złe określenie targetu sprawi, że nikt nie zwróci uwagi na twój tytuł.
porady poradnikRzetelnie przedstaw co oferuje twoja książka oraz stwórz slogan reklamowy, który będzie zaciekawiał ludzi. Oryginalność i kreatywność w konstruowaniu reklamy jest podstawą w osiągnięciu dobrych wyników sprzedaży.
porady poradnikNie pozwól, aby wydanie książki przeszło bez echa. Reklamuj ją na forach, w księgarniach internetowych oraz nie zbywaj potencjalnych zainteresowanych, jeżeli będą mieli do ciebie pytania. Możesz również zorganizować spotkanie z fanami literatury.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.