Reklama

niedziela, 17 listopada 2013

Jak sprzątać kuchnię bez użycia chemii?


sprzątanie bez chemii
fot. sxc.hu
Sprzątanie bez chemii? Czy to możliwe? Wyobraź sobie, że żyjesz kilkadziesiąt lat wstecz, a w twojej kuchni mnóstwo jest różnego rodzaju zabrudzeń, z którymi musisz dać sobie radę. Niestety sklepy nie są w stanie zaoferować ci rewelacyjnych preparatów chemicznych, bowiem nikt ich jeszcze nie wymyślił. Okazuje się, że są one zupełnie niepotrzebne, a ty poradzisz sobie domowymi sposobami. Przeczytaj nasz poradnik, aby dowiedzieć się jak sprzątać kuchnię bez użycia chemii.
porady poradnikSprzątanie „za dwa złote” – tak powinien brzmieć slogan reklamy telewizyjnej, polecającą ocet oraz sodę oczyszczoną. To właśnie tymi łatwo dostępnymi preparatami doczyścisz największe zabrudzenia. Drewniane meble, terakota, szklane naczynia – wszystko to skutecznie wyczyścisz. Tak, sprzątanie bez chemii jest możliwe!
porady poradnikPodstawą do walki z kamieniem oraz czyszczenie metalowych przedmiotów, kranów czy dzbanków jest pasta z sody i octu w proporcjach 2:1. Taki stworzony naprędce preparat wystarczy dokładnie przecierać na zabrudzonej powierzchni, aby ślady brudu dość szybko zniknęły.
porady poradnikPasta poradzi sobie również z tłustymi plamami i zabrudzeniami w piekarniku, a także śladami po kawie czy herbacie.
porady poradnik
Do przepychania rur znakomity jest z kolei roztwór z wody i octu (pół szklanki i jedna szklanka). Niepotrzebne są wszelkie żrące preparaty, które niekiedy potrafią uszkodzić zapchane miejsca – wlej swój preparat, najlepiej lejąc go w nocy, a przepłukując rano.
porady poradnikOcet i soda to także fantastyczny sposób na usuwanie nieprzyjemnego zapachu z łazienki czy szafek kuchennych. Wystarczy, że umieścisz w danym miejscu watę nasączoną octem lub też miskę z roztworem z sody.
krok6Jeżeli natomiast chcesz pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z lodówki, wystarczy że wstawisz do niej waciki nasączone sokiem z cytryny lub szklankę z… fusami po kawie. Uwierz lub nie, ale odświeżenie przyjdzie po kilku godzinach! Nie trzeba więc zaopatrywać się w drogie środki czyszczące czy odświeżacze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.